אתם כאן: עמוד הבית מאמרים שיפוץ יאכטות ושלדות אופניים

שיפוץ יאכטות ושלדות אופניים

שיפוץ יאכטות ותיקון שלדות אופניים מגלים מכנה משותף מעט מפתיע והוא - דרישה לעבודת ריתוך נקיה, איכותית ומקצועית המאפשרת שחזור אלמנטים ליאכטות או חידוש שלדות אופניים לרמת המקור. בפרט, תוך הקפדה על חוזק, רמת גימור ועמידות לטווח ארוך - תכונות חיוניות למכלולים שסביבת הפעילות שלהם תובענית כמו הים ומסלולי רכיבת האתגר השונים.

יאכטותגם בשלדות אופניים וגם בכלי שייט כיאכטות, קיימים אלמנטים רבים כצנרות, מעקות, מוטות, תרנים, צירים וכדומה המתבססים על מחברים מבוססי ריתוך. או, לחלופין המאפשרים שיפוץ וחידוש חלק משומש, כתוצאה משבר או סדק, רק באמצעות הליך ריתוך ותוך חסכון ניכר על פני רכישת רכיב חדש מהמפעל. בהתאם לכך, רתכים יכולים להוות מרכיב חיוני בתהליך שיפוץ וחידוש של מרכיבים מסויימים ואף לאפשר את עצם הליך השיפוץ וזאת מעצם האפשרות להצגת חסכון כלכלי ניכר!

תיקון אופניים ושיפוץ יאכטות - אם כן, רב בהם המשותף.

היאכטה הנה מכלול מורכב הכולל אלמנטים מתחומים שונים ודורש יכולת אחזקה שוטפת מוכחת. עם זאת, אלמנטים מסויימים סובלים משחיקה ובפרט בהתאם לסביבת הפעילות עתירת המלחים, לחצים וכוחות המופעלים עליהם. לכן, על הליך שיפוץ היאכטה להיות מוקפד, להבטיח שחזור מלא של האלמנט ושרידות בעומסים לטווח ארוך. בהתאם לכך, כאשר מדובר על פעולות ריתוך של צנרת, מוטות, מעקות וכו' נדרשת הליך ריתוך עדין, נקי ובעל רמת גימור גבוהה. הרי, מרבית האלמנטים האמורים חשופים על סיפון היאכטה ורמת גימור נמוכה תפגע במראה הכללי של כלי השיט.

גם במקרה של שלדת האופניים, המורכבת ממכלול של צינורות מחומרים שונים, הליך הריתוך יכול לאפשר שיקום ושיפוץ השלדה. זאת, תוך התחשבות במערך המאמצים העתידי ששלדת אופניים מקצועית עתידה לעמוד בפניה. אמנם, בניגוד לאלמנטי היאכטות שרובם מבוססי נירוסטה, שלדות האופניים מתבססות על מתכות מרוכבות מתקדמות - אולם אופי הליך הריתוך והשיקום דומה למדי ובפרט בדרישת הריתוך העדין, ניקון העבודה, איכות הגימור וחוזק הריתוך.

בסדרת התמונות הבאה, מוצג הליך שיקום ותיקון שלדת אופני הרים מקצועית שסבלה מסדק עמוק שהשבית את השלדה ולמעשה הפך אותך לטוטאל-לוס. עם זאת ולאחר הליך ריתוך, ריטוש וניקוי המכלול - הוחזרה השלדה למצבה המקורי ואפשרה לבעל האופניים לחדש את הפעילות על שלדת האופניים המקורית וללא צורך בהוצאה ניכרת על שלדת אופניי הרים תחרותית חדשה.

שלדת אופניים - הנזקשלדת אופניים - תיקון אופניים, מנזק בלתי הפיךשיפוץ שלדות אופניים - תיקון, צבע והחזרה למצב מקורי

הכשרת בעלי מקצוע, המסוגלים לספק רמת עבודות ריתוך כזו היא תנאי מקדים ליכולת לתחזק ולשפץ מכלולים כמו יאכטות ושלדות אופניים. לפיכך הדגש על רקע ההכשרה של רתכים המספקים שירותי שיפוץ ותחזוקה יכול להיות קריטי להצלחת הליך השיפוץ. קורס ריתוך הכולל התנסות בעבודת הריתוך בכלים מתאימים, סביבת הדרכה ומדריכים מוסמכים ובעלי ניסיון והכרות עם התחום (בפרט תחום שיפוץ שלדות אופניים ושיפוץ יאכטות). רצוי, אם כן לוודא כי הכשרת רתך בעל מקצוע תתבצע במפעל עבודות ריתוך המציג תשתית מקצועית פיזית ובתחום כוח-האדם.