אתם כאן: עמוד הבית חדשות דורי קרן מונה למנכ"ל פלאזה סנטרס

דורי קרן מונה למנכ"ל פלאזה סנטרס

דורי קרןדורי קרן, מונה למנכ"ל חברת הנדל"ן פלאזה סנטרס וזאת לאחר כהונה כמנהל הפעילות בפולין ולטביה בשנתיים האחרונות - כך מדווח אתר כלכליסט.

ההודעה על המינוי, מסיימת תקופת אי-בהירות בפלאזה סנטרס שנמשכה מאז ספטמבר 2015 עם עזיבת המנכ"ל הקודם וללא מינוי מחליף. זאת, על רקע של מאבקי שליטה בקבוצה שהתרחשו בין קרנות הגידור יורק ודי.קיי פרטנרס שהן גם בעלות השליטה בה. כיום, חזר רון הדסי לכהן בקבוצה כיו"ר וזאת לאחר שנאלץ לעזוב את התפקיד ועקב מאבקי השליטה כאמור והוא זה שהכריז על מינויו של דורי קרן לתפקיד.

דורי קרן, נשוי ואב לשני ילדים ויליד רמת-השרון ובן 45, החל את פעילותו בקבוצה כבר בשנת 2006 וכיהן בה במספר תפקידים וכאשר האחרון שבהם כמנהל הפעילות בפולין ולטביה.

פלאזה סנטרס

"פלאזה סנטרס מחזיקה כיום בחמישה קניונים במזרח אירופה: שלושה בפולין, אחד בצ'כיה ואחד בלטביה ... כמו-כן מחזיקה החברה במזרח אירופה גם בבניין משרדים בהונגריה ופועלת להקמת חמישה פרויקטים בתחום הנדל"ן ברומניה, בסרביה ובפולין.

בהודו מכרה החברה אשתקד את הקניון היחיד שהחזיקה והיא נמצאת בתהליך למכירת הקרקעות לבניית דירות שהיא ואלביט מחזיקות במשותף  ... לפי מצגת שפרסמה החברה לסיכום הרבעון השלישי של 2015, הסתכם החוב הפיננסי (נטו) שלה ב-309 מיליון אירו, בעוד ששווי נכסיה עמד על 427 מיליון אירו.

כך שלפי החברה מסתכם השווי הנכסי הנקי שלה ב-118 מיליון אירו, אולם בבורסה בת"א נסחרות בינתיים מניותיה לפי שווי של 11-12 מיליון אירו בלבד. פלאזה סנטרס השלימה לפני כשנה הסדר חוב עם מחזיקי האג"ח, במסגרתו נדחה פירעון חובותיה בשלוש שנים, קרי החל מדצמבר 2017. עד אז נדרשת החברה להמשיך ולממש נכסים כדי שתוכל לעמוד בלוח הסילוקין" (גלובס, 28.1.16) .