אתם כאן: עמוד הבית מאמרים שינויים ברשת החברתית פייסבוק

שינויים ברשת החברתית פייסבוק

כמו כל דבר באינטרנט, הרשת החברתית פייסבוק לא מפסיקה להתחדש כמו פרסומות ביישום ההודעות המידיות מסג'נר ושידורי וידאו חיים ישר לפיד שלכם.

עינת גולן פייסבוקפרסומות בפייסבוק מסנג'ר שלכם

פתאום באמצע היום, בזמן שאתם מדברים עם חבר במסנג'ר של פייסבוק (הפייסנג'ר, בשמו הלא רשמי), תקפוץ לכם הודעה "קנו עכשיו חופשה, וקבלו הנחה על טיסה". אתם תסגרו את החלון ותמשיכו הלאה בחייכם. שעה אחר כך עשויה לקפוץ עוד הודעה "הצעצועים שלנו עכשיו ב-2 פלוס אחד חינם!".

לפי דיווח של טק קראנץ' שהשיג מסמך פנימי של פייסבוק, התרחיש הזה עשוי לקרות כבר בחודשים הקרובים. אפשר להסיר דאגה מהלב כבר עכשיו. לפחות לפי הדיווח, לא מדובר בפרסומות שקשורות לנושא השיחה שלכם עם החברים בפייסבוק או בוואטסאפ, והפרסומים לא יקפצו סתם כך באופן ספונטני.

על פי התוכנית, מדובר באפשרות שניתנת לעמודים עסקיים לשלוח פרסומות לגולשים שכבר פנו אליהם בעבר. כלומר, אם התעיינתם במוצר מסויים, או פניתם בפייסבוק בהודעה פרטית בעמוד בשביל להתלונן, העמוד יוכל להשיב לכם בפרסומת. טכנית, הוא יכול כבר עכשיו לשלוח פרסומות כתגובות לכל מי שפנה אליו באופן ידני, אך התוכנית של פייסבוק כנראה מסדירה את העניין והופכת אותו לפשוט יותר מבחינה טכנית.

פייסבוק גם תעודד חברות ועסקים לפנות לאנשים, ולהציע להם לפנות דרך פייסבוק (במקום דרך שיחת טלפון, מייל או אתר) בקליק פשוט על כתובת מקוצרת.

נכון להיום בפייסבוק מסנג'ר משתמשים 800 מיליון משתמשים. פייסבוק לא הגיבה לדיווח אבל הבטיחה שכך או אחרת בשירות לא יהיה ספאם, או במילים של החברה "אנשים לא יקבלו הודעות בלתי רצויות".

שידורי וידאו חיים בפייסבוק

בקרוב יוכלו משתמשי פייסבוק לצלם את עצמם בווידאו ולשדר לחברים בשידור חי. מספר משתמשים מפורסמים זכו להשתמש באפשרות לפני כולם, והחברה מתכוונת לאשר בהדרגה לכל המשתמשים. משתמשי טוויטר כבר נהנים מהאפשרות בעזרת אפליקציית "פריסקופ", ששולטת בשוק, למרות שהחלוצה בתחום היא אפליקציית "מיראקט".

שידור חי בפייסבוק היה כבר זמין בעזרת אפליקציות "צד שלישי" כמו Livestream, אבל הפעם מדובר בנגן וידאו שנקרא live video שפייסבוק עצמה מפעילה. בזמן השידור אפשר לראות כמה צופים יש, לקבל מהם הודעות ולסמן לייק על שידורים אהובים.

הפיצ'רים החדשים במסנג'ר של פייסבוק: ריבוי חשבונות וניהול הודעות סמס

פייסבוק מוסיפה שני פיצ'רים חדשים לאפליקציית מסנג'ר, בשלב זה רק בגרסת האנדרואיד: הראשון, שכבר מופץ לכלל המשתמשים בעדכון האחרון של האפליקציה, מקל על ניהול ריבוי חשבונות ממכשיר אחד, והשני, שמצוי עדיין בבדיקה בקרב קבוצה מצומצמת של משתמשים, מאפשר לנהל גם את הודעות הסמס מהאפליקציה, לצד הודעות המסנג'ר.

בעבר, משתמשים שרצו להכנס לשירות מחשבונות שונים נאלצו לבצע יציאה וכניסה ידנית בכל פעם, תוך הקלדת שם המשתמש והססמה. כעת ניתן להוסיף את כל החשבונות בהם רוצים להשתמש מהמכשיר (דרך תת-תפריט חדש בשם "חשבונות" בתפריט ההגדרות) ולאחר מכן לעבור ביניהם בקלות על ידי בחירת החשבון מהתפריט. עבור כל חשבון ניתן לבחור האם רוצים להגן עליו בססמה (ללא צורך בהקלדת שם המשתמש) בכל כניסה.

===============================

Einat Golanעקבו אחרי EinatGolan בגוגל+ ובקרו באתר האינטרנט של עינת גולן