אתם כאן: עמוד הבית מדריכים ומאמרים פייסבוק Watch עלה לאוויר

פייסבוק Watch עלה לאוויר

פייסבוק Watch עלה לאוויר.

facebookשירות התוכן הטלוויזיוני של הרשת החברתית יכלול סדרות רשת, תוכניות מקור ותוכן של וולט דיסני, דיסקאברי, VOX ואחרים. בנוסף, יכלול Watch שידורים מאירועי ספורט ובהמשך, ככל הנראה שגם מהופעות שונות. הוא זמין בשלב זה בארה"ב בלבד.

שוק הפרסום ממשיך להפנות עוד ועוד משאבים לפרסום מקוון על חשבון מדיומים מסורתיים כטלוויזיה. על פי נתוני eMarketer, הקהל האמריקאי צורך כיום יותר מ-73 דקות בממוצע של וידאו בפלטפורמות דיגיטליות, צמיחה של 7% מאשתקד. זאת, בעוד שזמן הצפייה בטלוויזיה ירד ב-2% לכדי 244 דקות ביום, מגמת ירידה שצפויה להמשיך ואף להאיץ.

פייסבוק תתמרץ יוצרי ובעלי תוכן, כדי להציע לצופים קשת מגוונת של סדרות: החברה תשלם בין 10,000 ל-35,000 דולר עבור סדרת רשת קצרה ועד 250 אלף דולר עבור גישה למאגר תוכן גדול.

הספקיות יפיקו תכנים משני סוגים: סדרות מתוסרטות עם פרקים באורך 25 עד 30 דקות, שיהיו בבעלות פייסבוק, וסדרות מתוסרטות ולא-מתוסרטות קצרות יותר, עם פרקים באורך 5 עד 10 דקות, שלא יהיו בבעלות החברה. כמו כן, היוצרים יקבלו גם 55% מההכנסות מפרסומות. הסדרות הקצרות יותר יהיו זמינות בהתחלה באופן בלעדי בפייסבוק, כאשר בהמשך יוכלו היוצרים להזרים אותן באתריהן ואף למכור אותן לגורמים אחרים.

פייסבוק טרם חשפה את מדיניות התשלום במלואה. סגן נשיא חטיבת שיתופי הפעולה בפייסבוק, דן רוז, אמר כי אין בכוונת החברה להפוך את רכישת התוכן לאסטרטגיה המרכזית של Watch.

====

פורסם במקור בעמוד הפייסבוק של עינת גולן